Kultūra Miestas

Ciuricho dramos teatre – kačių invazija

Moksliškai įrodyta, kad pasaulį valdo katės!

Ketvirtadienį Ciuricho dramos teatre aidėjo neįtikėtinas derinys – rimtas mokslinis turinys ir žaismingas miauksėjimas. Džiaugiuosi, kad prie projekto sėkmės prisidejo ir mano ilgakasė kačių pasaulio ekspertė Aistė Katkutė.

Neįprasto formato spektakliai, dar vadinami žinių šou, jau dveji metai rengiami vienoje svarbiausių kultūrinių institucijų Šveicarijoje ir privilioja pilnas sales publikos, kuri paprastai nevaikšto į tradicinius spektaklius.

Menas ir mokslas tobulai papildo vienas kitą! Inovatyvaus projekto «Laukinės žinios“ (Wildes Wissen) misija – linksmai ir žaismingai pristatyti įvairias mokslo sritis bei mokslinius metodus.

Jo partneriai ir rėmėjai – solidūs. Tai – šveicarų nacionalinis fondas, Ciuricho ir Berno universitetai, Geber Ruef fondas, universitetinės Ciuricho ligoninės neurologijos centras ir … Ittinger alus.

Sausio 26 dienos spektaklyje analizuota kačių populiarumo tema.

Politikos naujienose neskelbiamas, bet akivaizdus faktas, kad žavūs katinėliai užkariavo visą internetinę erdvę, memai regis specialiai išrasti jų snukučiams, o mieliems šuniukams ar papūgėlėms telieka tenkintis virtualaus dėmesio trupiniais.

Šis fenomenas dar nedaug ištirtas, bet aktoriai, kurie tuo pačiu metu yra ir mokslo pasaulyje žinomi ekspertai, pateikia daug giliai skambančių tezių ir suformulavo pirmąsias šį reiškinį paaiškinančias hipotezes.

Hipotezė, kad katinai – tai ateivių šnipai žemėje, sukėlė daug pozityvių emocijų. O šios teorijos vienas svarbiausių įrodymų buvo priimtas masiniu pritariamu murmėjimu. Tik katinams būdingą keistą elgesį, kai ramiai miegoję, jie staiga pašoka ir neįtikėtinu greičiu pasišalina iš patalpos, galima būtų paaiškinti tik kaip reakciją į kosminio laivo signalą ir puolimą į nuošalią vietą, kur slaptai galėtų perduoti žinias kitai civilizacijai.

Galima drąsiai spėti, kad šveicarai eiliniame referendume greičiausiai nubalsuotų už kokybiškesnį katinų integravimą į žmonių visuomenę.

Švelnių letenėlių pėdsakais išmarginti ne tik socialiniai tinklai. Kas nėra girdėjęs apie Šriodingerio katę? Ir kas šį kvantinės mechanikos eksperimentą iš tikrųjų supranta? Vakaro publikai jis buvo pavaizduotas linksmai ir aiškiai. Katė buvo ir gyva, ir mirusi, o žiūrovai – ir labai rimti, ir labai linksmi vienu metu.

Taip pat spektaklyje ištirtas natūraliai su kačių tema susijęs pagirių reiškinys, nes vokiečių kalboje jis vadinamas katinu (Kater).

Ekspertas iš Ciuricho universitetinės ligoninės (tikras!) mokė, o aktoriai demonstravo, kad, jeigu nepavyksta apriboti išgeriamo alkoholio kiekio, tuomet labai svarbu prieš jį vartojant sočiai ir riebiai pavalgyti.

Šveicarų tradiciniai valgiai raklete ir fondiu tam idealiai tinka, o kitą rytą svarbu nepadaryti didžiausios klaidos nr.1 – nebandyti gerti dar alkoholio, nes tai tik atitolina ir užaštrina padėtį. O klaida nr.2 – jokiu būdu nebandyti gaivintis apelsinų sultimis, nes jos trukdo skaidyti alkoholį!

Didelė klaida manyti, kad tik alkoholis sukelia pagirias. Internetas – taip pat. Spektaklio rengėjai tematizavo ir šį gana naują reiškinį, o gilesnių analizių galima tikėtis kituose šio išskirtinio formato spektakliuose.

http://schauspielhaus.ch/…/608-Wildes-Wissen-%E2%80%93-The-…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *